עיצוב קיר כניסה לבית

"להיכנס ברגל ימין" - רעיונות והשראה לעיצוב קיר כניסה לבית.

 

אף שקיר הכניסה לבית או לדירה הוא לא בדיוק האזור המרכזי של הבית, מדובר באזור שבהחלט כדאי להשקיע בתכנון ובעיצוב שלו. לכן המדריך שלפניכם מוקדש כל כולו לטיפים ורעיונות לעיצוב קיר כניסה לבית.
 

האתגר : עיצוב כניסה לבית.

בעיצוב פנים, ההתמקדות היא בדרך כלל בחללים הפנימיים של הבית. כך קורה שבבתים רבים ניתן להתרשם מסלון מעוצב, עיצוב מטבח מושקע, או חדרי שינה מתוכננים בקפידה – בעוד שדווקא החלל הראשון שדרכו עובר כל מי שנכנס לביתנו - הלא הוא אזור הכניסה לבית, נותר שומם ונטול אישיות, וחבל. הרי כמו שאומרים - "אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני". לכן כדאי להסתכל על עיצוב מבואת הדירה או עיצוב כניסה לבית פרטי בתור ההזדמנות שלכם כבעלי הבית, לספר לבאים בשעריו, מי אתם. את זה ניתן לעשות באמצעות בחירת צבעים, רהיטים ואביזרים שמספרים סיפור,
כמו שלטי השראה מעוצבים או מסגרות דקורטיביות בגדלים שונים.

 

קיר המבואה : המקום שבו פונקציונליות ו"וואו פקטור" נפגשים.

 

אין ספק שמבחינה עיצובית, חלל המבואה בכניסה לבית או לדירה, מהווה אתגר מרתיע מעט. 

אולם בעזרת תכנון נבון ומוקפד, בהחלט אפשר להפוך אותו לאזור יפהפה, מזמין ואף שימושי.

הכלל הראשון בהקשר זה, הוא להקפיד ולהתאים את הריהוט והאקססוריז בכניסה לבית לגודל החלל וצורתו. אולם חשוב גם שיתאים לטעמכם האסתטי ויספק מענה הולם לצרכים הפרקטיים שלכם. 

 

אנשים רבים מוצאים כי תליית מראת קיר גדולה במבואה היא פתרון שימושי שמאפשר להם לבחון את הופעתם לפני שהם יוצאים מהבית. אחרים, מוצאים תועלת רבה בהקצאת שטח אחסון הוא מתקן תלייה לתיקים ולמעילים של בני המשפחה. בסופו של יום, בעיצוב קיר הכניסה אין באמת "נכון" או "לא נכון", כל עוד מקפידים לשלב פונקציונליות עם אסתטיקה כשמעצבים את האזור הזה של הבית, כך שהאחד לא יבוא על חשבון השני. 

 

לכן מומלץ לכוון לאלמנטים כמו קונסולה או שידה מעוצבת שבמגירותיהן ניתן יהיה לאחסן מפתחות, מכתבים, מסמכים או פיצ'יפקעס לסוגיהם, מראת כניסה, מתלה ווים, מתלה תיקים, מעילים וכובעים, או פתרון מידוף דקורטיבי.
 

כמה עולה לעצב את קיר הכניסה לבית ?

עיצוב קיר הכניסה לדירה או לבית, לא חייב בהכרח להיות משימה יקרה. למעשה, לעיתים די בהוספת רהיט או אביזר בודד כדי לחולל הבדל של ממש במקרה המבואה. כלל האצבע בעיצוב הכניסה לבית הוא בכל מקרה להימנע מעומס יתר של רהיטים ואביזרים, שעלולים "לסגור" את החלל, הן בפן האסתטי והן מבחינה פונקציונלית. 

 

אף שניתן ואף רצוי להשתמש בקיר המבואה לצרכים פונקציונליים, כמו מראת קיר, אביזרי תליה או בהחלט ניתן להוסיף למימד הפרקטי, טוויסט עיצובי שישדרג את נראות החלל. למשל, צביעת קיר הכניסה בצבע שמתכתב עם צבעי הסלון, פינת האוכל או המטבח. גם טפט מעניין ומעוצב לקיר המבואה או מדבקת קיר לארון החשמל בבית, יכולים להוסיף לקיר הכניסה טאץ' עיצובי יוצא דופן בעלות לכל כיס. 
 

המלצות לעיצוב קיר כניסה בדירה קטנה :

אם אתם מתגוררים בדירה קטנה או בית קטן ומרגישים שחסרים לכם שטחי אחסון, ודאי תשמחו לדעת שניתן להפוך את קיר הכניסה לדירה לחלל אחסון נוסף, על ידי הוספת ארון כניסה (עם או בלי מראה), שידת מגירות או כוורת באזור המבואה, קונסולה ו/או אביזרי תלייה שונים. 
 

רעיונות לעיצוב כניסה לבית ללא מבואה :

במידה ואין לכם חלל כניסה נפרד בבית, אלא קיר כניסה בלבד, תוכלו להשתמש בריהוט או אביזרים מעוצבים בכניסה, כדי לתחום ולחלק את החלל. בהקשר זה, חשוב להקפיד ולבחור ברהיט שלא יתפוס שטח גדול מדי בכניסה לבית ויפריע למעבר, אך באותה העת - יתאים ברוחבו לרוחב של קיר הכניסה. רהיטים שיכולים לתת מענה מתאים הם ספסל מעוצב עם תא איחסון או ללא, גוף תאורה יפה שנותן טאץ' נוסף, או מחיצה
מעוצבת בסגנון משרביה. 

 

כך תהפכו את קיר הכניסה לדירה לקיר עם אמירה :

כשמדובר בכניסה לבית עיצוב חכם יכול לעשות את כל ההבדל בין קיר מבואה לבן ומשעמם, ובין קיר שיותיר רושם עז וחיובי על כל מי שנכנס לביתכם.  עיצוב כניסה לבית פרטי או מבואה בדירה, מאפשר לשדרג את חוויית הכניסה הביתה ולהתאים את האמירה של החלל לסגנון האישי ולאופי שלכם. בין אם אתם בעניין של עיצוב סקנדינבי מינימליסטי ונקי, חללים במראה תעשייתי - מודרני, וינטג' או בוהו שיק - הוספת הרהיטים והאביזרים הנכונים לכניסה לביתכם תסייע לכם לייצר בו את האווירה הנכונה כבר מהרגע שבו חוצים את מפתן דלתכם.

 

זקוקים להכוונה במציאת הרהיט או האביזר שיסגור לכם את הפינה? אשמח לסייע. בואו נדבר!

x

#{title}

#{text}

#{price}